Kahve Dünyası: Evde Kaldığımız Bu Günlerde Farklı Tatlar Barındıran Yöresel Filtre Kahvelere Yöneliyoruz

0
994
kahve dünyası
Kahve Dünyası

Kahve Dünyası, bugünlerde online mağaza müşterilerinin genellikle pasta, kek ve çikolatalı tatlı yapımında kullanılan kuvertür ve para çikolata tercihinde geçtiğimiz döneme göre önemli bir artış yaşandığını açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hepimiz evimizde normalden daha çok zaman geçiriyoruz. Bu nedenle de tüm ihtiyaçlarımızı online alışveriş ile karşılamaya başladık, mutfak kültürümüzü deneyimselleştirdik. Koronavirüs ile değişen satın alma alışkanlıklarını online mağazasındaki gelişmelere göre değerlendiren

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle büyük çoğunluğumuz evde hiç olmadığı kadar çok zaman geçiriyoruz. En büyük önceliğimiz virüsten korunmaya çalışmak. Sosyal mesafe anlayışıyla dışarıya daha az çıkmaya özen gösterdiğimiz bu günlerde ihtiyaçlarımızı karşılamak adına online alışverişe yöneldik. Yediğimiz ya da içtiğimiz lezzetlerde ise deneyimsel tatlar aramaya başladık.

Koronavirüs (Covid-19) yaşamımızı olduğu gibi tüketim alışkanlıklarımızı ve satın alım davranışlarımızı da çok hızlı değiştirdi

Kahve Dünyası koronavirüs (Covid-19) ile değişen tüketim ve satın alım davranışlarını online mağazasındaki güncel verilere göre değerlendirdi. Mart ayının ortasından bugüne müşteri trafiğinde yüzde 500’lük bir artış gözlemlenmiştir. Bu artışın çoğunluğunun da ilk kez online mağazasını ziyaret eden kişilerden oluştuğunu açıkladı.

Kahve Dünyası sipariş adedinin yüzde 800 arttığını söyledi. Online mağazasından sipariş verilen ürünlerden genellikle pasta, kek ve çikolatalı tatlı yapımında kullanılan kuvertür ve para çikolata tercihlerinde geçtiğimiz dönemlere göre ciddi bir yükseliş olduğunu belirtti.

Kahve Dünyası’nın Koronavirüs (Covid-19) gündeminde gerçekleştirdiği “müşteri satın alım” davranışları analizi, kahve keyfimizden asla vazgeçmediğimizi, online mağazasında “deneyimsel tatlara odaklanan” yeni bir hedef kitlenin de olduğunu açıkladı.

Elde edilen verilere göre; özellikle dünyanın değişik yörelerinden gelen Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Kenya gibi yöresel filtre kahveler ve aromalı filtre kahvelere ilginin oldukça arttığı görüldü.

Bununla birlikte evde kaldığımız bu günlerde Kahve Dünyası online mağaza müşterilerinin tercihlerinde çekilmiş kahvenin yanı sıra daha önce çok yüksek bir oranda sipariş verilmeyen çekirdek kahve siparişlerinde de artış gözlemlenirken, Türk kahvesinin ise her zaman olduğu gibi bu dönemde de en çok tercih edilenlerden olduğu açıklandı.

Elde edilen verilere göre; Kahve Dünyası’nın online mağazasını ziyaret edenlerin yaş aralığında da değişim yaşandı. Son bir aya bakıldığında 35 yaş ve üzeri müşterilerinin oranı yüzde 35’ten 40’a çıktı. Aynı verilere göre kadın müşterilerinin oranı ise yüzde 59’dan 63’e yükseldi.

Kahve Dünyası Hakkında

Yarım asırdır kahve – kakao ticareti yapan ve 30 yıla yaklaşan çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı.

Kahve Dünyası, misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline geldi. Kahve Dünyası günümüz itibarıyla Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciridir. Yurt içinde 200’ü aşkın mağaza olmak üzere 500’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 15 mağazası bulunan Kahve Dünyası, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet vermektedir.

Kahve Dünyası tüm mağazalarının işletmesini üstlenerek kalitesini garanti altına almıştır. Kahve Dünyası aynı zamanda, kahve, çikolata, dondurma, unlu mamul ve fit lezzetlerden oluşan bini aşkın lezzete ev sahipliği yapıyor.

Kendi üretimi olmayan hiçbir ürünü misafirlerine sunmayarak Türkiye’de bir benzeri olmayan kahve mağazacılığı anlayışı sergilemektedir. Kahve Dünyası ayrıca 2012 yılından bu yana www.kahvedunyasi.com online mağazası ile herkesin severek tükettiği ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.