Muratbey’in Çocuklara Armağanı Misto’lar Eğlendirmeye Devam Ediyor

0
924

7’den 70’e herkese peyniri sevdirmek amacıyla yenilikçi ve lezzetli ürünlerle sofralara konuk olan Muratbey, Misto’lar ile çocuklara peyniri sevdirirken, hem eğlendiriyor hem de zihinsel gelişimlerini destekliyor.

Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey, Tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve leziz peynirlerle buluşturmayı hedefleyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Mistopeynir ile peyniri çocuklara sevdirmeye devam ederken, mobil oyunu “Misto Game” ile de çocukların zihinsel gelişimini destekliyor.

Muratbey’in en sevilen ürünlerinden olan ve dünyanın D vitamini ile zenginleştirilmiş ilk şekil şekil peyniri Muratbey Misto, çocukların peyniri severek tüketmesi için üretilmiş, eğlenceli,besleyici ve lezzetli doğal bir peynir çeşidi olarak büyük bir beğeniyle tüketiliyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberi’ne (TÜBER) göre Muratbey Misto, sadece 100 gramı ile günlük D vitamini ihtiyacının %33’ünü karşılıyor. Aynı zamanda ABD gıda yönetmeliği FDA’ya göre “Mükemmel D vitamini kaynağı” olarak tanımlanıyor.

Misto Game

Misto Game ile peynir daha da eğlenceli

Muratbey’in eğlenceli peyniri Misto’dan adını alan Misto Game oyunu alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlandı ve yetişkinler tarafından da severek oynanıyor. AppStore ve Google Play‘den ücretsiz olarak indirilebiliyor. Oyunda sevimli peynir canavarı Misto, labirentteki platformlar üzerinde yürüyerek ve engelleri aşarak tüm peynirleri yiyor. Misto,peynir yemeyi tamamladığında çıkış kapısını açarak bir sonraki bölüme geçiş yapıyor. Misto Game, tek parmakla oynama özelliği ile her an rahatlıkla oynanabiliyor. Ekranın herhangi biryerine dokunularak Misto‘nun platformlar arasında geçişi sağlanabiliyor. Tüm iOS ve Android cihazlarda oynanabilen oyunun görüntü kalitesi ve sesleri cihazların ayarlarına uygun olarak otomatik gerçekleşiyor. Her ay eklenen yeni seviyelerle peynir canavarlarının maceraları oyun severleri maceradan maceraya sürüklüyor.