Paros Adası’ndan Bodrum’a Uzanan Lezzet Şöleni “Barbarossa Restaurant”             

0
259
Paros Adası’ndan Bodrum’a uzanan lezzet şöleni “Barbarossa Restaurant”

 Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum ve Paros adasının ikonik deniz ürünleri restorantı “Barbarossa” iş birliği ile Yunan Adalarının birbirinden lezziz ürünlerini Bodrum’a getiriyor. 

Bodrum ve Bitez koyu arasında bulunan Asarlık Mevkii’nin masalsı atmosferinde konumlanan uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, Yunanistan’ın en popüler adalarından Paros Adası’nın ikonik deniz ürünleri restorantı Barbarossa Restaurant’ı ile Yunanistan’ın gastronomik gelenekleri ve Ege’nin neşeli ruhunu Bodrum’a getiriyor.

Caresse Bodrum’un eşsiz manzarasıyla misafirlerini büyülediği sahil kısmında konumlanan Barbarossa Restaurant, 15 Haziran itibariyle misafirlerine tekrar kapılarını açıyor.Gastronomi alanında üst düzey hizmeti ve modern tarzıyla referans kabul edilen, yerel deniz mahsülleri ve naturel malzemelerden oluşan mezeleri ile vazgeçilmez lezzetler sunan, Paros adasının tecrübeli restaurantı Barbarossa, bu yaz da  Caresse Bodrum’un nefes kesici deniz manzarası eşliğinde eşsiz tatlarını konuklarına sunuyor. 

Ege mutfağına modern bir dokunuş getiren  Barbarossa Restaurant’ın Global Executive Şef’i  Dimitrios Nikolis’in özel tariflerinden oluşan menüsü; yengeç tartar, deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş balkabaklı risotto, domates sosuyla harmanlanmış baharatlı karides ve istridye eşliğinde sunulan Feta peyniri gibi özgün lezzetlerin yanı sıra seçkin şarap seçeneklerinden oluşuyor. Birbirinden keyifli Yunan müziklerinin de eşlik ettiği bu eşsiz ziyafet ile Caresse Bodrum misafirlerine tatillerinde unutamayacakları anı yaşatıyor. 

İmza tabakları ve özgün atmosferi ile bir yemekten çok gastronomi durağı olan Barbarossa; zengin içki menüsü ve özgün miksoloji felsefesinden yola çıkarak tasarladığı kokteylleri ile misafirlerinin keyifli bir akşam yemeği sonrası eğlenmeleri için eşsiz bir ortam yaratıyor.