Gökçe Bahadır Kadın Emeğine Destek Olmak İçin Milas’ta Dondurmacı Kadınlarla Dondurma Dağıttı.

0
330
:Gökçe Bahadır kadın emeğine destek olmak için Milas’ta

Carte d’Or’un reklam yüzü Gökçe Bahadır, markanın “Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar” projesi kapsamında Milas Belediye Parkı’nda bulunan Carte d’Or’un proje kapsamındaki dondurma satış noktasında emekçi kadınlara destek oldu.

Carte d’Or’un “En güzel destek kadınlara meslek” sloganıyla yola çıktığı ve açık dondurma sektöründeki kadın istihdamını artırmak için hayata geçirdiği “Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar” projesine bir destek de Gökçe Bahadır’dan geldi. Yıllardır güçlü kadın rolleriyle ekranları süsleyen ünlü oyuncu, Carte d’Or’un Milas Belediye Parkı’nda bulunan dondurma satış noktasında proje kapsamında dondurmacı kadınlarla buluştu. Kadınlarla sohbetle başlayan günde, Gökçe Bahadır dondurma satış noktasına geçip kadınlara destek olmak için dondurma sattı. Çevredekilerin yoğun ilgi gösterdiği bu dakikalarda keyifli anlar yaşandı. 

Carte d’Or Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar nedir?

2021 senesinde Türkiye’nin 4 bölgesindeki 24 noktada başlayan Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar projesiyle Carte d’Or, bugün 6 bölgede 86 noktaya ulaşarak, dondurma satış noktalarında kadınlara kaşıkçılık ve işletmecilik eğitimi vererek, iş imkânı sağlıyor. Carte d’Or Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar kioskları, bu yıl itibarıyla Amasya, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Elâzığ, Erzurum, İstanbul, Kastamonu, Kütahya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Van, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 24 şehirde, 86 noktada yer alıyor. Projeye katılan tüm kadınlar, kaşıkçılık, sunum ve servis teknikleri gibi başlıklardan oluşan online eğitimin ardından dondurma satış noktalarında iş başı yapıyor. Bu doğrultuda fiyat dengesi, gelir-gider tablosu yönetmek gibi muhasebesel işlemleri öğrenen kadınlar, aldıkları eğitimlerle tam donanımlı bir dondurmacı olmayı ve bir işletmeyi yönetmeyi öğreniyor.