Banvit, Lezzet Serisi’ne “Fırınlık Soslu Bütün Tavuk”U Ekledi

0
262
Banvit, Lezzet Serisi’ne “Fırınlık Soslu Bütün Tavuk

Beyaz et sektörünün önde gelen markalarından Banvit, sofralara restoran lezzetlerini taşıyan “Lezzet Serisi”ne yepyeni bir ürün daha ekledi. Şimdi mutfaklarda Banvit Fırınlık Soslu Bütün Tavuk’a yer açma zamanı.

Tüketicilerinin mutfaklarına pişirilmeye hazır ürün kategorisinde “Lezzet Serisi” ürünleriyle restoran lezzetlerini taşıyan Banvit, yakın zamanda çıkardığı Köri Soslu Tavuk, Acılı Tavuk Fajita, Yayla Soslu Tavuk Kuşbaşı ürünlerinden oluşan seriye yeni eklediği “Fırınlık Soslu Bütün Tavuk” ürününü tüketicilerinin beğenisine sundu. 

Türkiye pazarında kendi kategorisinde bir ilk olan ürün, tatlı biber salçası, krema, tuz ve özel baharatlarla marine edilerek, fırın poşetinde pişirmeye hazır olarak ambalajlandı. Tüketicilere ise sadece ambalajı açıp fırına koymak kaldı.

Tüketicilerin evde daha pratik ve lezzetli alternatiflere yöneldiğini belirten Banvit BRF Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Gürleroğlu, genişleyen “Banvit Lezzet Serisi” ile ilgili olarak şunları söyledi; “Soslu tavuk ürünleri, tam kıvamında lezzeti, sulu ve yumuşak eti, pişirme ve servis kolaylığı gibi artılar sunduğu için sofralarda sıklıkla tercih edilen yemek alternatifleri arasında. Hazır tavuk ürünleri pazarı son 2 yılda yüzde 30 büyüme* kaydetti.  Pazarda bu kategori altındaki ürünler ön hazırlık gerektirmediği ve zahmetsiz olduğu için tüketicilere zaman tasarrufu sağlıyor. Ayrıca hazır marinasyonlu ve fırın torbasında olduğu için mutfakta herhangi bir kirlilik de yaratmıyor. Neredeyse elinizi ürüne bile sürmeden, ambalajını açıp doğrudan fırın tepsisine koyarak kısa sürede servise hazır hale getirmeniz mümkün. Farklı baharatlarla hazırlanmış oluşu ise sofralara ayrı bir renk katıyor. Soslu tavuk, eskiden sadece salça ve yoğurt ile marine edilmiş tavuk olarak bilinirdi. Oysa artık günümüzde dünya mutfaklarından gelen farklı sos ve baharat çeşitleriyle harmanlanmış, lezzeti zenginleştirilmiş tavuk yemekleri olarak algılanıyor. Fırınlık Soslu Bütün Tavuk ile lezzet serisinin diğer ürünleri, mutfakta tüketicilerin bir sürprizle karşılaşmasına izin vermiyor. Her şey tam kıvamında çünkü marinasyonu hazır. Evde hazırlandığınızda bu bir iş gücü ve zaman kaybı yaşatıyor. Ürünlerimiz gerektiği kadar sosta kaldığı için tavuk etinin lezzeti çok daha tercih edilir bir seviyede. Yemek yapmayı bilmeyenler bile bu ürünlerimizle unutulmaz davet sofralarına imza atabilirler. Restoran tariflerinden ilham alan lezzet serisi ürünlerimiz, tüketicilere evde restoran deneyimi yaşatıyor ve adeta dışarıda yemek yiyormuş hissi veriyor.”

Lezzetli bir bütün tavuğun başlıca özelliği nar gibi kızarmış olması. Ayrıca iştah açıcı bir koku ve parlak bir görüntü, pişmiş bütün tavuktan beklenen en önemli kriterler arasında. Lezzet serisinin yeni üyesi Banvit Fırınlık Soslu Bütün Tavuk, bu özellikleri ve usta şeflerin özel tarifleriyle oluşturulan reçetesi sayesinde sofralarınızda alışkanlık yaratmaya şimdiden aday.