Yayla Agro Gıda’dan Aşure Lezzetine Geleneksel Ve Pratik Çözümler

0
366
YAYLA AGRO GIDA’DAN AŞURE LEZZETİNE GELENEKSEL ve PRATİK ÇÖZÜMLER

Bolluk ve bereketin simgesi Aşure için Yayla Agro Gıda geleneksel müşterilerine  “Klasik” bakliyat çeşitlerini sunarken zamanı olmayan müşterilerine “Haşlanmış” bakliyat ürün serisi ile çözüm üretiyor.

Müşterilerin her geçen gün artan hızlı, pratik ve sağlıklı gıda arayışına, hayatı kolaylaştıran, pratik ve herkesin güvenle tüketebileceği geniş ürün yelpazesi ile cevap veren Yayla Agro Gıda, aşure için  “Klasik” ve “haşlanmış “ ürün serisi ile her hedef kitleye uygun çözüm olabilecek ürün çeşitleri sunuyor. 

Doğal, lezzetli, kaliteli ve sağlıklı “Klasik” ürün grubuyla geleneği geleceğe taşıyan Yayla Agro Gıda, çalışan ve zamandan tasarruf etmek isteyen müşterileri için; bakliyatların bir gece öncesinden ıslatılması ve tek tek ayrı şekilde haşlanmasının tüketiciye yaşattığı vakit kaybına ortadan kaldıran inovatif çözümler sunuyor. Yayla BPA’sız ambalajda, oda sıcaklığında saklanabilen, katkı ve koruyucu içermeyen haşlanmış nohut, fasulye ve aşurelik buğday ile Türk mutfağının geleneksel lezzeti aşureyi, herkesin 20 dk içinde pişirebilmesine olanak sağlıyor. Özellikle kadın istihdam gücünün artması ile birlikte mutfakta zamandan tasarruf etmek ve sevdiklerine aşure lezzetini sunmak isteyen müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor. Aşurenin temel üçlüsünün yanında bezelyenden maş fasulyesine, kırmızı fasulyeden börülceye, garnitürden mısıra kadar çeşit çeşit haşlanmış ürünler hünerli ellerde lezzetli yemeklere dönüşüyor. Ambalajı açılıp anında, içindeki suyu ile birlikte yemeklerde kullanılabilen ürünler mutfaklarımızın vazgeçilmezleri olan klasik bakliyat ürün grubunun yanında pratikliği ile birçok müşterinin en büyük yardımcısı.

 Yayla Haşlanmış Ürün Serisi ile 20 Dakikada Aşureniz Hazır;

Malzemeler:

– 2 paket Yayla haşlanmış aşurelik buğday (250 gram)

– 1 paket Yayla haşlanmış nohut (net ağırlık 700 gram, süzme ağırlık 400 gram)

– 1 paket Yayla haşlanmış Fasulye (net ağırlık 700 gram, süzme ağırlık 400 gram)

– 2 su bardağı toz şeker (340 gram)

– 5-6 adet kuru incir

– 5-6 adet kuru kayısı

– yarım çay bardağı kuş üzümü

– 1 portakal kabuğu rendesi

– 1 tatlı kaşığı toz tarçın

– 1 adet kabuk tarçın

– 1 çay bardağı nişasta

Üzeri için:

– ceviz

– nar

– fıstık

– hurma

– toz tarçın

Yapılışı:

  1. Kuru meyveler doğranır, yıkanır, birlikte bir tencereye alınıp üzerini geçecek kadar su ilave edilir ve 10 dakika haşlanır.
  2. Yayla haşlanmış serisi ürünler 1 tencereye alınır, haşlanan kuru meyveler ilave edilir.
  3. Orta ateşte kaynarken şeker, toz tarçın, kabuk tarçın ve isteğe bağlı portakal kabuğu rendesi eklenir.
  4. Yemek Kaşığı Nişasta 1 su bardağı soğuk su ile açılır.
  5. Bütün malzeme özdeşleşinceye kadar kaynatılır ve son olarak nişastası eklenip karıştırılır ve birkaç dakika daha kaynatılır.
  6. Üzeri arzuya göre süslenir.