Tüketicilerin Yeni Mekanı Büyük Denizlerden Çok Güvenli Kıyılar Olacak!

0
844
Tüketicilerin Yeni Mekanı Büyük Denizlerden Çok Güvenli Kıyılar Olacak!

Serdar Yalçınkaya Favori Lezzetler TV’nin Gastro Sohbetler Programında “Büyük denizlerde yüzmektense güvenli kıyılar tercih nedenı olacaktır. “dedi.

Covid 19 sürecinde öncülük yaparak bu zorlu süreçte dahi 2 mağaza daha açarak ekonomiye can katan, istihdam yaratan Bay Bread Kurucusu Serdar Yalçınkaya Favori Lezzetler TV’nin 29 Mayıs 2020 tarihli Gastro Sohbetler Programında konuk oldu Özlem Mekik ve Tuncay Tapar moderatörlüğünde ve Esra Tapar sunuculuğunda gerçekleşen canlı yayında Yalçınkaya, marka ile ilgili merak edilen soruları cevapladı.

Covid-19 salgının yarattığı “talep çöküşü”nden etkilenen sektörlerin başında yer alan gastronomi sektörü, azalan talep açığının, ev tüketiminde ve yeme-içme siparişindeki artış ile kapatılacağı düşünülüyor.

Türkiye ekonomide ve sosyal hayatta “yeni normal” döneme geçiş hazırlıklarını hızla sürdürürken, ülkemiz de önemli bir ekonomik hacme sahip yeme-içme sektörü ise, yeni döneme ilişkin hazırlıklarına devam ediyor.

Sektörün ivme kazanmasının 2021 yılını bulacak

Türkiye’nin “yeni normal” koşulları göz önüne alındığında, sektörün ivme kazanmasının 2021 yılını bulacağını belirtiliyor.

Bay Bread

Favori Lezzetler You tube canlı yayınında konuk olan yeni nesil fırıncılık modeliyle istihdam da yaratan Bay Bread Kurucusu Serdar Yalçınkaya; Covid 19 sürecindeki çalışmaları, yaptığı yatırımlar özellikle bu dönemde açtığı mağazalarla istihdam yaratıp ekonomiye can vermesi, yeni yatırım hedefleri, birikimlerini kattığı uzmanlıkla hijyen, kalite ve teknololojide yakaladığı ivme başlıca konulardandı.

Yalçınkaya ifadelerinde ” koyduğumuz her taş ülkeme katma değer. Bizler de bu bilinçle dedelerimizden gelen bir asırlık birikimle mirasımızı yaşatmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda daha önce Avrupa ve Anadolu yakasında açtığımiz mağazalara 2 tane daha kattık. Bunlardan biri Kadıköy Suadiye Bağdat caddesi ve Minibüs yolu arasındaki eski mahalle kültürünün de rafine kaldığı Feride Geçidi şubemiz. Diğeri de Kadıköy denildiğinde akla gelen Kızıltoprak ve Fenerbahçe’nin Mabedi olarak da Stad Şubesinde konumlandık. Yaptığımız işi önemsiyoruz. Hakkını vererek yaptığımız her iş mutlaka bize daha çok döner. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren birçok restoran ve cafe Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı iken yeni normal sürece geçtiğimiz şu günlerdeki uyum sürecine adaptasyonda yeni tebliğ gereği de bir takım değişikliklerin zeminine ihtiyaçlar serisi de gelmiştir…

Öte yandan paket servislerle yeni ivmeler kazanarak rotalarını çizen sektör, dijitalleşme ve sosyal medya tanıtımlarında da tüketicilerin dikkatini çekmektedir. Restoranların daralma ve sosyal mesafeden dolayı daha az alanda daha az kapasiteyle müşteri ağırlaması gerekirken; gerek personel, gerekse üretim anlamında maliyetler ve sürdürülebilirlik kapsamında cafeleşmeye doğru daha butik hizmetlere döneceği kaçınılmaz gözükmektedir. Tüketicilerimizden aldığımız geri bildirimler ve paket servis müşterilerimizin de memnuniyetlerini dikkate aldığımızda; eve paket servis yönteminin bir yıl daha ağırlığını koruyacağı bizim de ön görülerimiz arasında. Bu durumun bir nedeni de tüketicilerin içinde bulunduğumuz pandemi döneminde daha az temas edilen ürünleri tercih etmeleri sebebiyle paket servislerin bir anlamda hayati ve kurtarıcı bulunması.

Ambalajlı gelen ürünler gıda güvenliği ve muhafazası açısından da daha rağbet gördü.

Özellikle ekmek ön pişmiş donuk ve ambalajlı olarak evlerde kısa sürede piştiği için talep edildi. Tüketiciler tarafından daha hijyenik bulundu. Covid 19 süresi sonrasında da bu durumun devam edeceği, sosyal mesafe kuralı geçerli olsa dahi insanların bir süre daha bu çizgide gideceklerini tahmin ediyoruz. Mekanların müdavimleri kısa süreli de olsa karantina sürecinde eksikliğini hissettiği tanıdıklarıyla karşılaşma özlemiyle; sosyal ihtiyaçlarını gene sosyal mesafe kuralını tercih ederek talep edecektir. Ancak bu noktada büyük denizlerde yüzmektense güvenli kıyılar tercih nedenı olacaktır.” Sözlerine yer verdi.

Beklediğimiz güzel günlerin şifa ile gelerek normalleşme sürecine gireceğimiz huzurlu günler dileriz.