Koroplast ile Sürdürülebilir Yılbaşı Sofraları

0
241
Koroplast ile Sürdürülebilir Yılbaşı Sofraları

İçimizi kıpır kıpır eden hediyelerin sevdiklerimizle paylaşıldığı, cıvıl cıvıl süslerin gecemizi renklendirdiği ve sevdiklerimizle kahkahalarımızın eksik olmadığı sofralar yılbaşı gecemizin olmazsa olmazı… Peki yılbaşı sofralarına eşlik edecek birbirinden lezzetli tariflerinize biraz baharat ve biraz sevginin yanı sıra Koroplast ile çokça sürdürülebilirlik katmaya ne dersiniz?

Gelmesini her sene heyecanla beklediğimiz yılbaşı, hepimiz için senenin en güzel anlarının yaşandığı akşam olarak hafızalarımızda kalıyor. Doya doya keyfini çıkardığımız bu akşamda yılbaşı sofralarının etrafında sevdiklerimizle bir araya gelerek en lezzetli yemeklerle damaklarımızı çatlatırken, geride kalan bir yılı da kahkahalarla anıyoruz. Peki yılbaşı sofralarımız için hazırladığımız çeşit çeşit yemeğin sağlıklı ve lezzetli olmasının yanı sıra sürdürülebilir olmasına da dikkat ediyor muyuz?

Kalabalık ziyafet sofralarının olmazsa olmazı çeşit çeşit yemekler olduğu kadar bilinçsiz gıda israfı da olabiliyor. Oysaki arta kalan yemeklerin birçoğu yeniden tüketilmek üzere saklanabilir ya da atık olanlar ise doğru şekilde ayrıştırılarak çöpe atılabilir. Çünkü sofralarımızda yer alacak konuklara yetecek kadar yemek yapmanın yanı sıra doğru saklama ve ayrıştırma ürünleriyle de gıda tüketiminde sürdürülebilir olmak mümkün. 

Mutfaklarımızın değişilmez yardımcısı Koroplast da geniş ürün yelpazesiyle mutfakta gıdaların yeniden dönüşmesi ve doğru ayrıştırılması için çözümler sunuyor. Koroplast kilitli poşetleriyle sofradan arta kalan birçok ürün güvenle ve hijyenik olarak muhafaza edilebilirken, Koroplast çöp poşetleriyle de atıklar doğru şekilde ayrıştırılabiliyor. 

Koroplast kilitli poşetleri, yemek hazırlanırken artan sebze, meyve, et, tavuk, balık ve kuru gıdaları hijyenik bir şekilde paketleyerek buzdolabında uzun süre güvenle saklayabilirsiniz. Aynı zamanda yılbaşı sofrasından arta kalan gıdaları israfı önlemek adına bir sonraki yemekte değerlendirmek için saklama poşetleri ile buzdolabında kolayca muhafaza edebilirsiniz. Örneğin sofradan arta kalabilecek pilavlar yayla çorbası ve kadınbudu köfteye dönüştürülebilir, patates püresi ise biraz baharat ve yumurta eklenerek patates köftesine dönüştürülebilir ya da ana yemeklerden arta kalan ızgara etlerle yeni soğuk mezeler kolayca yapabilirsiniz. 

Yılbaşı sofrasını hazırlarken gıdaların yanı sıra farklı materyallerde atıklar da ortaya çıkabiliyor. Bu noktada ise Koroplast çöp poşetleri ile tüm materyalleri doğru şekilde ayrıştırabilirsiniz. Özellikle gıdaların paketlemelerinde kullanılan cam, kâğıt, plastik ya da metal paketleme malzemelerini Koroplast Geri Dönüşüm Poşeti kullanarak ve üzerindeki ikonlara işaretlemeler yaparak geri dönüşüm kutularına bırakabilirsiniz. Kullanıma uygun olmayan gıda atıklarını ise Koroplast’ın koku hapseden teknolojiye sahip çöp poşetleriyle evsel atık olarak çöpe atabilirsiniz.

Koroplast, “Yaşanabilir Bir Dünya Birlikte Kolay” diyerek; gıda israfının önüne geçmek ve sürdürülebilir bir gelecek için dönüşümü yılbaşı sofralarından başlatmaya davet ediyor.