İçim Probiyotik Doğal Yoğurt ile Vücudunu Destekle!

0
490
İçim Probiyotik Doğal Yoğurt ile Vücudunu Destekle!

‘İçim’le Hayata Dolu Tarafından Bak’ mottosuyla tüketicilerine ulaşan Ak Gıda-İçim Süt’ün pazara sunduğu yeni ürünü İçim Probiyotik Yoğurt, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklığı desteklemeye yardımcı olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Son dönemde sağlıklı beslenme ve kendini iyi hissetme trendinin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketiciler zinde olmayı ve sağlıklı yaşam sürdürmeyi daha çok önemsiyor ve beslenme alışkanlıklarını da bu yönde şekillendiriyor. Bu eğilim, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan probiyotik içeriği yüksek fonksiyonel gıdalara ilgiyi de artırıyor. Özellikle kış aylarında bağışıklık ile ilgili besin desteği arayanlar, tercihlerini probiyotiklerden yana kullanarak probiyotik yoğurt ve kefir tercih ediyor.

Ak Gıda- İçim Süt Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay, son iki yılda çift haneli büyüyen probiyotik ürünler pazarının, dünyada artan sağlık bilincine ve fonksiyonel besinlere olan talebe paralel olarak önümüzdeki yıllarda da büyümesini öngördüğünü belirtti. Falay; “Tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz yeni ürünümüz İçim Probiyotik Yoğurt’u pazara sunduk. İçim Probiyotik Yoğurt, 750 gramlık ambalajında içerdiği milyarlarca faydalı mikroorganizma ile sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı oluyor. Fonksiyonel yoğurt kategorisinde yerini alan İçim Probiyotik Yoğurt, vücudunu desteklemek isteyen ve öğünlerine yoğurdu dahil etmek isteyen herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilir. İçim Probiyotik Yoğurt; öğün aralarında sade olarak, müsli veya kuru meyve gibi malzemelerle karıştırarak ya da yemeklerin yanında tercih edilebilir.” dedi.