Gastromasa Geleneksel Gala Yemeği Halat By Divan’da Düzenlendi

0
333
GASTROMASA GELENEKSEL GALA YEMEĞİ

VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı geleneksel gala yemeği, Haliç kıyısında tarihi yarımadanın büyüleyici güzelliğinde Türkiye’nin en önemli müzelerinden Rahmi M. Koç Müzesi içerisinde bulunan Halat by Divan’da düzenlendi.

Dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk 3 sırada yer alan VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 19-20 Kasım 2022 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını yeniden açtı. Bu sene “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” teması çerçevesinde şekillenen Gastromasa; Gastromasa Bar, Gastromasa Pastry, Gastromasa Hospitality olarak 4 yeni konsepti ile Gastromasa’nın çatısı altında yer alarak dünya gastronomisine damgasını vurdu. Dünyaca ünlü şeflerin, pasta şeflerinin, sommelierlerin, miksolojistlerin, şarap uzmanlarının ve sektör profesyonellerinin bir araya geldiği etkinlik, 15. yılını geride bırakan Sözen Organizasyon tarafından gerçekleştirildi. 

VII. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı geleneksel gala yemeği, Haliç kıyısında tarihi yarımadanın büyüleyici güzelliğinde Türkiye’nin en önemli müzelerinden Rahmi Koç Müzesi içerisinde yer alan Halat by Divan’da 19 Kasım’da düzenlendi. Halat by Divan’ın mevsimsel ürünler ile yenilenen Türk ve Dünya mutfağının rafine seçkilerinin sunulduğu gala yemeğinde dünyanın en önemli şefleri, gastronomi uzmanları ve medya ağırlandı. Divan CEO’su Murat Tomruk, Divan Executive Şefi Giancarlo Gottardo ve Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen gecede konuşma yaptı. Oldukça keyifli geçen yemekte davetliler klasik Türk mutfağını çok beğendiklerini ifade etti.