Atıştırmalık Kategorisinin “En İtibarlı Markası” Kent Oldu

0
1008
Kent Logo

Mondelēz International Türkiye bünyesinde yer alan, Türkiye’nin yarım asırlık şeker markası Kent; “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” atıştırmalık kategorisinde “Yılın En İtibarlısı” seçildi. 

Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelēz International çatısı altında bulunan Kent; Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından her yıl marka değeri ve itibarını en fazla artıran markaların halk oylamasıyla ödüllendirildiği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde sektörünün “En İtibarlısı” ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nin kazananları İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü araştırması ile; 53 farklı kategoride 12 ilde toplam 1200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda belirlendi. Araştırma sonucunda Kent, itibarını en çok artıran marka seçilerek 2020 yılında Atıştırmalık Kategorisi’nin birincisi oldu.

Kent; Miss Bonbon, Elegan, Tofy, Fullmilk, Krem Milk, Çikolin ve Susamlı Ballı Sesame gibi ürünleriyle de 50 yılı aşkın süredir bayram geleneğinin yaşatılmasına katkıda bulunuyor.