9. Eker I Run İçin Geri Sayım Başladı

0
400
9. Eker I Run Koşusu” için geri sayım başladı

Koşu severlerin her yıl merakla beklediği Eker I Run Koşusu, 2 Ekim Pazar günü Bursa’da düzenlenecek. Bu yıl dokuzuncusu yapılacak olan Eker I Run; sadece bir yarış olmanın ötesinde; yardımseverliği, iyi yaşamı, doğa sevgisini, lezzeti ve eğlenceyi bir araya getiren zengin bir programla sporcuları ağırlayacak.

“9. Eker I Run ile Ritmini Yakala” mottosu ile yapılacak koşuya, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 16 ülkeden, 2 bin 600’den fazla sporcu katılacak.

Medeniyetlere ev sahipliği yapan görkemli tarihi, eşsiz coğrafi güzellikleri ve gelişmiş ekonomisiyle Türkiye’nin göz bebeği olan Bursa şehri, Eker I Run Koşusu sayesinde koşu ekosisteminin de merkezlerinden biri haline geliyor. Her yıl sağlıklı yaşam, spor, eğlence ve iyiliği bir araya getiren Eker I Run’ın bu sene dokuzuncusu gerçekleştiriliyor. 2 Ekim 2022 Pazar günü Uludağ’ın zirvesinden Bursa Eker Meydan’a doğru yapılacak olan organizasyon, binlerce koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor.

Kontenjan doldu ve kayıtlar kapandı

9. Eker I Run’da, yetişkin koşuları, paten yarışı kategorilerinde katılımcı kontenjanı doldu ve kayıtlar kapandı. Yarış günü etkinlik alanında yetişkin sporcu ve paten yarışı kaydı alınmayacak. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın farklı ülkelerinden koşucuların yoğun ilgi gösterdiği başvuru süreci, 2638 online kayıtla tamamlandı. Etkinlik günü Minik Adımlar Koşusu için alanda yaptırılacak kayıtlarla bu sayının 3 bine yaklaşması bekleniyor. 9. Eker I Run’da, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 16 ülkeden sporcular yer alacak.  

71 kurumsal takım katılıyor

Eker I Run’da en büyük heyecanlardan biri de Kurumsal Takımlar arasında yaşanıyor. Saygın markaların koşu takımları yıl boyunca bekledikleri Eker I Run’da ekip ruhunu zirveye çıkaran bir mücadele ortaya koyuyor. Eker I Run’da birlikte koşmanın verdiği mutluluk ve aidiyet hissi, çalışma arkadaşlarının sinerjisini daha da artıyor. 9. Eker I Run’a aralarında; QNB Finansbank, Vestel, Michelin, Tofaş, Şişecam, Oyak Renault, İş Bankası, Uludağ İçecek, Karsan Otomotiv, CarrefourSA, Andros, Nestle, Bosch ve Bursa Büyükşehir Belediyesi gibi kurum ve markaların bulunduğu toplam 71 Kurumsal Takım katılıyor.

Kapsayıcı vizyonuyla herkesi kucaklıyor

“Ritmini Yakala” mottosuyla yapılacak olan Eker I Run; sadece profesyonel koşucuları değil, koşu sporuna ilgi duyan herkesi kucaklayan kapsayıcı bir vizyonla hayata geçiriliyor. Hayatını koşuya adayanların yanında, ilk kez koşacak olanlar da Eker I Run’da kendilerine uygun parkurlarda yer alabiliyor. Ayrıca minik koşucular ve özel sporcular da Eker I Run’a katılarak organizasyona renk katıyor. 9. Eker I Run kapsamında 42K Maratonu, 15K, 5K yarışlarının yanı sıra Minik Adımlar Koşusu ve Paten Yarışı da yapılıyor. 

Yardımseverlik Koşusu ile değer yaratıyor

Eker I Run’ın fark yarattığı bir diğer etkinlik ise Yardımseverlik Koşusu oluyor. Tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için kullanılan kaynak geliştirme yöntemlerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu, Adım Adım oluşumunun iş birliği ile gerçekleşiyor. Gönüllü koşucular açılan Yardımseverlik Koşusu kampanyaları ile sivil toplum kuruluşlarının; çocuk, genç, kadın ve otizm gibi faydalanıcı gruplara özel olarak geliştirilen projeleri için bağış toplamayı hedefliyor.

Müzik ve spor iç içe

Eker I Run’da spor tutkusu, müzik ve dans ile harmanlanıyor. Yarışların bitiş ve toplanma noktası olan Eker Meydan’da, organizasyonun festival alanı da kuruluyor. Katılımcılar, festival alanında sponsor markaların stantlarını ziyaret edebildiği gibi düzenlenecek farklı etkinliklerle de keyifli vakit geçirme fırsatı buluyor. 

Partnerler, sponsorlar ve destekçiler 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atletizm Federasyonu, Milli Parklar Müdürlüğü ve Adım Adım oluşumu birer partner olarak 9. Eker I Run organizasyonuna katkı sağlıyor. 

Sponsorlar markalar ise etkinliğin gücüne güç katıyor. 9. Eker I Run; Michelin, Hitachi Astemo, Meydan 6000, Bursa Teleferik, Eker Meydan, Uludağ İçecek ve Uludağ Elektrik’in sponsorluğunda düzenleniyor.

Medicana, Vestel, Kentvizyon, Hastavuk, Polar, Romatem, Actifoam, MixMey, Extrempark, Sheraton, Doca Tekstil, Hisar Reklam, Decathlon ve Züber ise 9. Eker I Run’ı destekleyen marka ve kurumlar arasında yer alıyor.

9. Eker I Run, Bursalılara unutulmaz bir koşu festivali deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.