Tfı Tab Gıda Yatırımları Türkiye’de 300’üncü Popeyes Restoranını Açtı

0
658
Tfı Tab Gıda Yatırımları Türkiye’de 300’üncü Popeyes Restoranını Açtı

TFI TAB Gıda Yatırımları hızlı servis restoran işletmeciliğinde 30 yıla yaklaşan deneyimiyle büyümesini sürdürüyor. Türkiye ve Çin’deki toplamda 3000’e yaklaşan restoranı, 55 bini aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük 4 restoran operatöründen biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Türkiye’de 300’üncü Popeyes restoranını açtı.

Dünyanın en büyük 4 restoran operatöründen biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, başta Türkiye ve Çin olmak üzere farklı ülkelerde yürüttüğü başarılı operasyonlarla küresel bir lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya çapında yaklaşık 3000 restoranla hizmet veren TFI TAB Gıda Yatırımları, sektördeki 30 yıla yakın deneyimiyle ve yeni restoran açılışlarıyla sektör liderliğini güçlendiriyor.

Türkiye’deki Hızlı Servis Restoran (QSR) operasyonlarını yürüten TAB Gıda bünyesinde 2007 yılından bu yana tavuk severlerin lezzet durağı olmaya devam eden Popeyes, TFI TAB Gıda Yatırımları’nın eşsiz gıda ekosisteminden aldığı güçle büyümesini sürdürüyor. Türkiye’de 300’üncü restoranını TSK Mehmetçik Vakfı Güngören Park AVM’de açan Popeyes’ın yeni konsept restoranı tavuk severlerden büyük ilgi gördü.

Açılışta konuşan TFI TAB Gıda Yatırımları Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, “Türkiye’de tek bir restoran ile yola çıkıp bugün dünya çapında 3000’e yakın restoranla dünyanın en büyük 4 restoran işletmecisinden biri olduk. 30 yıl önce adım attığımız bu sektörde elde ettiğimiz başarıyı bugün 300’üncü Popeyes restoranımızla taçlandırdık. Bu başarıyı hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimize ve birçok çözümü kendi içimizde üretmemizi sağlayan ekosistem şirketlerimize borçluyuz. Yıl sonuna kadar 250’si Çin’de ve 300’ü ülkemizde olmak üzere, 500’den fazla yeni restoran daha açarak güçlü büyümemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Dünyada benzeri olmayan ekosistem

TFI TAB Gıda Yatırımları, yaklaşık 3.000 restoranı ve 55.000’i aşkın çalışanıyla, Türkiye ve Çin’deki lider hızlı servis restoran zinciri işletmecisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. TFI, 29 yıllık tecrübesinden yararlanarak sektörde işletme standartlarını belirliyor ve faaliyette bulunduğu pazarlarda tüketici trendlerini şekillendiriyor. TFI çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TAB Gıda, aralarında Burger King®️, Sbarro®️, Popeyes®️, Arby’s®️, Subway®️, Usta Dönerci®️ ve Usta Pideci®️’nin de bulunduğu yaklaşık 1.500 restoranıyla Türkiye’nin restoran zinciri sektörüne liderlik ediyor. TFI, büyüme stratejisinin çok önemli bir parçası olarak 2012’de Çin’e yatırım yapmaya başladı. Burger King®️ Çin, yaklaşık dokuz yılda 200 şehirde 1.400’den fazla restorana ulaştı. TFI’nın Ekosistem şirketleri, grubun başarısının önemli bileşenleri olarak, Türkiye’deki hızlı servis restoran faaliyetlerinde ürün ve hizmet sunmaktadır. Ekosistem şirketlerinden, Fasdat Gıda sektörün önde gelen satın alma, depolama ve lojistik hizmetleri şirketi, Ekmek Unlu Gıda üstün teknolojiye sahip unlu mamuller fabrikası, AtaKey Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikalarından, Ekur Et Entegre ileri teknoloji et işleme tesisi, Reklam Üssü iletişim ve pazarlama alanlarında hizmet veren ajans, fiyuu deneyim odaklı teslimat sistemidir.