Paket Servis Yemeklerin Gerçekleri BBC Earth Ekranlarında

0
1104
bbc earth

“Paket Servis Hakkındaki Gerçekler”, ödüllü gazeteci Nikki Fox’un bilim insanları ve gönüllülerin de yardımı ile hayata geçirilen çığır açan bir deneyle BBC Earth ekranlarına geliyor.

Paket servis yemeklerinin insan bedenindeki etkilerinin yanı sıra sektörle ilgili çarpıcı gerçekleri de masaya yatıran belgesel 21 Nisan Salı günü saat 22:00’de izleyici ile buluşuyor.

Günümüz koşullarında hayatımızda gittikçe daha önemli bir rol almaya başlayan paket servis yemeklerle ilgili şaşırtıcı gerçekler BBC Earth ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Ödüllü İngiliz gazeteci Nikki Fox: 

Liverpool John Moores Üniversitesi ve Londra Imperial College‘daki bilim insanları ile paket servisin insan üzerindeki etkilerini çığır açan bir deneyle araştırıyor.

2 hafta boyunca günde 2 öğün paket servis

BBC EARTH

Ekip Niki Fox’un da dahil olduğu 15 gönüllüden oluşuyor. Ekip hamburger, balık, Hint ve Çin restoranlarından iki öğün paket yemek sipariş ediyor.

Ekibin üyeleri yemek öncesi ve sonrası bir çok tıbbi test ve analize tabi tutuluyor. Bu testler, kan şekerinden vücut yağına, bağırsak bakterilerinden zihinsel refah ve bilişsel keskinliğe kadar birbirinden çok farklı. Elde edilen sonuçlar paket servis yemeklerin vücudumuz ve beynimiz üzerindeki etkileri hakkında şok edici gerçekleri ortaya çıkarıyor.

BBC EARTH

Birçok ülkedeki bu favori alışkanlığın ardında yatan gerçekleri uzman bilim insanlarının yardımıyla gözler önüne serdiler. Bu yapımda sektörün en hızlı büyüyen alanı olan vegan paket servisi hakkında da detaylı bilgi veriliyor.

BBC Earth Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarından izlenebiliyor.

BBC Studios BBC Group’un ticari bir iştirakidir

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir iştirakidir. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır.
İngiltere’de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

BBC Studios web site : bbcstudios.com

BBC Studios Twitter : twitter.com/bbcstudios