Lezita’ya Uluslararası Tasarım Ödülü  

0
353
Lezita’ya Uluslararası Tasarım

Lezita’nın “İçli Tavuk” ailesi, bir kez daha uluslararası ödül organizasyonlarında takdir gördü.   Lezita   İçli Tavuk, ambalaj tasarımı ile NY Product Design Awards’da Gümüş (Silver) ödülün sahibi oldu.

 Türkiye’nin en sevilen gıda markalarından Lezita, yaratıcılığa olan bağlılığı ve tasarım konusundaki titizliği ile uluslararası ödül organizasyonlarından bir kez daha takdir gördü. Lezita, sektörde bir ilke imza attığı “İçli Tavuk” ürün ailesinin ambalaj tasarımı ile NY Product Design Awards’da Gümüş (Silver) ödülün sahibi oldu. Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Ürünlerimizi tüketicimizle nasıl buluşturduğumuz konusuna büyük önem veriyoruz. Bu nedenle ambalaj konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Markamızın dinamikliğini, kalitesini, verdiği güven duygusunu, öncü inovatif bakış açısını ve sıradışılığını ambalajlarımıza da taşıyoruz. Bu çabalarımızın uluslararası organizasyonlarda takdir görmesi bizlere gurur veriyor” diye konuştu.

Ambalajlar “İçli Tavuk”un ‘Bazen içinden ne çıkacağını bilemezsin’ söylemini bire bir yansıtıyor    

Özellikle ileri işlenmiş ürün gruplarındaki ürünleri ile sektörde öne çıkan Lezita, sofraları benzersiz, daha önce deneyimlenmemiş tatlarla buluşturmaya odaklanıyor. Lezita’nın tüketicilerinden ilham alarak geliştirdiği “İçli Tavuk” ürün ailesi; Sucuk&Mozzarella dolgulu çıtır piliç topları, Ispanak&Mozzarella dolgulu piliç kroketten oluşuyor. İçli Tavuk ürün ailesi gençler başta olmak üzere her yaştan insana pratik ve çok lezzetli bir seçenek olarak satışa sunuluyor. Ürün ve hizmet üretmenin ötesine geçerek tüketicileri ile etkileşim halinde kalmaya odaklanan Lezita’nın ambalajları; reklamlarındaki ‘Bazen içinden ne çıkacağını bilemezsin’ söylemini bire bir yansıtıyor.

International Awards Associate’in (IAA) misyonunu sürdüren NY Product Design Awards, tasarımları ile günlük yaşamı daha iyi hale getiren, dünyanın her yerinden yetenekli ürün ve tasarımcıların, tasarım ekiplerinin ve üreticilerin çabalarını onurlandırmak için kuruldu. “İçli Tavuk” ürün ailesinin ambalajları kısa bir süre önce, dünya çapında en yaratıcı markaları ödüllendiren ABD merkezli MUSE Awards’da da ödüle layık görülmüştü.