Hayat Su, Lesaffre Türkiye ve Eriş Un Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun Yeni Üyeleri Oldu

0
1168

Herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyeleri ile büyümeye devam ediyor. Son olarak Hayat Su, Lesaffre Türkiye ve Eriş Un platformun yeni üyeleri oldu

Sürdürülebilir Gıda Platformu, bugünün gıda ile ilgili sorunlarına sorumlu üretim-tüketim mottosuyla bütünsel bir yaklaşımla ve sürdürülebilir gıda hedefi ile öncülük etmeyi amaçlıyor. Sürdürülebilirlik Akademisi ve Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) öncülüğünde kurulan platforma üye olan markalar arasında; Aromsa, Balparmak, Chep Türkiye, Danfoss, Eker, G&T Enerji, İntertek, Leroy, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Metro, Migros, Pınar, Reis, Sütaş, Uludağ İçecek, Ülker yer alıyor.

Son olarak platforma katılan Hayat Su, Lesaffre Türkiye, Eriş Un ile birlikte üye sayısı 21’e ulaştı

Aralık ayında gerçekleştirilen toplantı ile 2020 ile ilgili çalışmalarını planlayan Sürdürülebilir Gıda Platformu; çalışmalarını Gıda’da Bilgi Kirliği, Sürdürülebilir Tedarik Zinciri ve Gıda Atıkları olmak üzere 3 başlıkta sürdürme kararı aldı.