Domino’s BAUSEM İş Birliği İle Restoran Müdürü Sertifika Programı’nın İlk Mezunlarını Verdi

0
1297
Restoran Müdürü Sertifika Programı

Yüzlerce restoranı ve binlerce çalışanı bulunan Domino’s, restoran müdürü gelişim programının ilkini gerçekleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliği ile Restoran Müdürü Sertifika Programını tasarlayan marka, üç ana modülden oluşan, 17 adet online eğitimin yanı sıra, 3 adet sınıf içi eğitimini içeren programın ilk mezunlarına sertifikalarını verdi.

 

Türkiye’nin önde gelen evlere servis markası Domino’s, odağına sürekli gelişimi koyuyor ve uygulamalarını her zaman bu bilinçle gerçekleştiriyor. 

 

Yüzlerce restoranı ve binlerce çalışanı bulunan Domino’s, restoran gelişim programının ilkini gerçekleştirdi. Domino’s, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliği ile Restoran Müdürü Gelişim Programı tasarlayarak, çalışanlarının eğitimlerine verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Üç ana modül olarak tasarlanan program, 17 adet online eğitimin yanı sıra, 3 adet sınıf içi eğitimini içeriyor.

 

Restoran Müdürü Gelişim Programı’nı, BAUSEM’den aldığı akademik knowhow’ı kendi ihtiyaçlarına uyarlayıp oluşturan Domino’s, bundan sonraki süreçte iç eğitmen olan operasyon liderleriyle sınıf eğitimlerini kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

 

BAUSEM, kaliteli ve ulaşılabilir programlar sunuyor

BAUSEM, gelişen ve değişen dünya koşullarında, birey ve kurumların yetkinliklerini geliştirerek; yeni yetenekler edinebilecekleri, kaliteli, sürekli ve ulaşılabilir programları yaşam boyu eğitimin hizmetine sunuyor. Toplumumuzda ekonomik canlılığı besleyen, iş gücü kalitesini yükselten, hedefli sertifika programları sunarak, değişen ihtiyaçlara cevap veriyor. Genel katılıma açık programlar, kurumsal eğitimler, bireysel mesleki eğitimler ve konferanslar olmak üzere toplumdaki işgücünün; becerilerini, bilgisini ve ekonomik ilerlemesini geliştiren, kısa ya da uzun dönemli programlar sunuyor.

 

“İş birliğimizin sürekliliğini sağlamaya devam edeceğiz”

Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdikleri güçlendirilmiş sertifika programı sayesinde restoran müdürlerinin eğitim ve gelişim yolculuklarına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Domino’s Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Nilüfer Değirmenci, “Programın dijital eğitimlerinde temel düzey akademik bilgiyi Domino’s uygulamaları ile güçlendirdik. Sınıf içi eğitimlerinde ise, katılımcının etkin olduğu interaktif içerikler ile performans odaklı öğrenme bakış açımızı vurguladık. Akademik iş birliğimizin sürekliliğini sağlamaya ve restoran müdürlerimizin kariyerlerini bir adım daha ileri taşımaya devam edeceğiz. Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’ne, Domino’s iç eğitmenlerimize ve bu süreçte yanımızda olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

“Domino’s ile yürüttüğümüz bu projenin önemi çok büyük”   

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) olarak, kuruldukları günden bu yana, eğitimin herkesin en temel ihtiyacı olduğu prensibinden hareketle, bireylere beceri, uzmanlık ve meslek kazandırabilecek eğitimler ve sertifika programları tasarlayarak, toplumsal gelişime katkı sağlama misyonuyla ilerlediklerini belirten Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) Direktörü DrÖğretim Üyesi FElif Çetin, “Domino’s ile yürüttüğümüz bu proje, özellikle sahada çalışan restoran müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, daha verimli çalışmalarına destek olmak ve özellikle sektöre nitelikli iş gücü kazandırmak açısından son derece önemli. BAUSEM olarak, bu dönemde gerek yüz yüze gerekse online, farklı sektörlerdeki birçok kurumla gerçekleştirdiğimiz uzun soluklu eğitim ve danışmanlık projelerinde güzel geri bildirimler alıyoruz, bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.