Datça Murat Çiftliği’nden Kadın Üreticileri Desteklemeye Yönelik İş Birliği…

0
363
Datca Murat Ciftligi

Anadolu’nun pek çok köşesinde emeği ile toprağa hayat veren üreticilerin katkısız ürünlerini en doğal ve güvenilir haliyle tüketiciyle buluşturan Datça Murat Çiftliği, kadınların ekonomik kazanımlarına destek olmak amacıyla yepyeni bir iş birliğine imza attı.

BigChefs’in yerel kadın üreticilerin ekonomik olarak kalkınmalarını sağlamak ve kadın girişimcilere destek olmak amacıyla başlattığı “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesine dahil oldu. 2018 yılında hayata geçirilen proje kapsamında menülerinde yer alan bazı ürünlerini kırsaldaki kadın üreticilerden tedarik eden BigChefs’in şubelerinde artık Datça Murat Çiftliği standı da yer alıyor.

Kadınların ekonomik kazanımlarına destek olmak amacıyla birçok kadın üreticinin ürünlerinin yer aldığı Datça Murat Çiftliği’nin gezici standı, her ay belirlenen bir BigChefs şubesinde konumlanıyor.

“Yerli üretim, bilinçli tüketim” sloganı ile kendi çiftliklerinde ve Türkiye genelinde iyi tarım ve organik sertifikalı üretim yapan yerel üreticilerle güçlü bir ekosistem kuran Datça Murat Çiftliği, doğal ve organik gıdayı çiftliklerden sofralara taşıyor.

İlk günden bu yana  ekolojik ve organik tarıma gönül veren çiftçilerin yanında olan marka; işine dört elle sarılan, ürettiği ile gelir elde etmek isteyen kadın üreticilere öncelik tanıyarak kadınların ekonomik kazanımlarına da aracılık ediyor.

BigChefs’in kurucusu Gamze Cizreli tarafından hayata geçirilen ve 100’den fazla kadın çiftçiye ulaşan “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesinin bir parçası olan Datça Murat Çiftliği, BigChefs şubelerinde kuracağı gezici stantlarda kadın üreticilerin büyük emekle ürettiği doğal ve organik ürünleri tüketiciyle buluşturuyor.

Sağlıklı ve güvenilir ürünler tüketiciyle buluşuyor

Anadolu Hisarı şubesinde yer alan Datça Murat Çiftliği standında Yaşamsal Organik, Atiye Laçin Gıda, Naturelka, Pinoa, Zap Kooperatifi, Soma Kadın Atölyesi, Mayi Tuz ve Moodfit gibi kadın yerel üretici markaları yerini alıyor.

Yapılan iş birliği kapsamında satın alınan her bir ürün ile kadın üreticilerin üretime devam etmesini sağlamak ve ekonomik kalkınmalarına yardımcı olmak hedefleniyor. Her şubede bir ay kalacak olan gezici stand, Temmuz ayında BigChefs’in Aqua Florya şubesinde yer alacak.

Mağazalar ve kurduğu ekolojik pazarlarla tüketicisiyle buluşuyor

Kurulduğu 2012 yılından bu yana organik beslenme ve sağlıklı yaşamı hayatın bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Datça Murat Çiftliği; sebze ve meyve, kahvaltılık, sağlıklı atıştırmalıklar, bakliyat & unlu mamüller, temel gıda ve bitki çayları gibi zengin ürün çeşitliliğiyle hizmet veriyor.

Var oluş hikayesini “sağlıklı gıdayı kolay ulaşılabilir kılmak ve doğa dostu bilinçli üretim yapan yerli üreticileri doğru bir platformda bilinçli tüketicilerle buluşturmak” olarak belirleyen marka; Çengelköy, Moda, Fişekhane’de yer alan mağazalarının yanı sıra İstanbul’un farklı lokasyonlarında hayata geçirdiği ekolojik pazar projeleriyle sağlıklı beslenmeye önem veren tüketicileriyle buluşuyor.

Her hafta belirli günlerde Kanyon’da kurulan “Organikanyon” ve Ormanada bulunan “Organikada”nın ardından son olarak Fişekhane Ekolojik Pazar’da da yerini alan Datça Murat Çiftliği, doğal ve organik gıdayı şeffaf ve güvenilir bir şekilde sofralara getiriyor. www.datcamuratciftligi.com üzerinden de hizmet vererek, özel dağıtım ağı ile İstanbul içi bölgelere haftanın 7 günü taze teslimat yapıyor. İstanbul dışı bölgelere ise ürüne göre tazeliğini kaybetmeden Türkiye’nin pek çok iline kargo ile gönderim yapmaya devam ediyor.