Tekfen Tarım’ın Adana Agripark Ar-Ge Merkezi’ne Sıfır Atık Belgesi

0
1056
Tekfen Tarım’ın Adana Agripark Ar-Ge Merkezi’ne Sıfır Atık Belgesi

Türkiye’nin tarımsal üretim alanında önde gelen şirketlerinden Tekfen Tarım’ın Adana ili sınırları içerisinde bitkisel üretim alanında tescil edilmiş ilk ve tek Ar-Ge merkezi olan Agripark yerleşkesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Agripark Yerleşkesi

Türkiye’de, tarımsal üretimin öncü şirketlerinden Tekfen Tarım; yaklaşık 8 aydır üzerinde çalıştığı, Tekfen markası ve değerlerine değer katacak bir yönetim sistemi olan ‘Sıfır Atık’ projesine temel seviyede geçmeye hak kazandı.

Tekfen Tarım’ın Adana Agripark Ar-Ge Merkezi’nde başlattığı ‘Sıfır Atık’ projesinde, mevzuatta istenilen tüm koşulların sağlanmasının ardından yetkili kurumlara başvuru yapıldı.

Adana İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin “habersiz” yaptığı incelemeler sonrası Tekfen Tarım’ın ‘Sıfır Atık Belgesi’nin fiziki şartlarına uygun olduğu denetim bulgularınca tutanak ile kayıt edildi.

Tekfen Tarım Agripark Ar-Ge Merkezi, bugün Adana’da bu belgeyi almaya hak kazanan ilk ve tek özel sektör kuruluşu konumunda bulunuyor.

Agripark Yerleşkesi

Sıfır Atık çalışmaları Tekfen Tarım’da devam ediyor

Yarınlara daha yaşanabilir bir dünya ve temiz çevre bırakmak isteyen Tekfen Tarım, Nevşehir Patates Tohumu Deposu ve devamında Manisa Alaşehir’deki Alanar Meyve Tesisleri’nin de Sıfır Atık proje kapsamına alınması için çalışmalarına devam ediyor.