Sürdürülebilir Gıda Platformu’na 8 Yeni Üye

0
5337
sürdürülebilirlik gıda platformu

Nestle, Tekfen Tarım , Elif Plastik, Hero Türkiye, Schneider Electric, Abalıoğlu Yağ, Carrefoursa, Signify Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun yeni üyeleri oldu

Herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan; “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyeleri ile büyümeye devam ediyor.

Gıda sektörüne, sorumlu üretim-tüketim mottosuyla ve bütünsel bir yaklaşımla öncülük etmeyi amaçlayan platform; gıda ekosisteminin kapsayıcılığı ilkesi ile değer zincirinde yer alan tüm kurumlarla birlikte çalışmayı hedeflemektedir.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından kurulan platforma üye olan markalar arasında; Aromsa, Balparmak, Chep Türkiye, Danfoss, Eker, Eriş Un, G&T Enerji, Hayat, İntertek, La Lorraine,Lesaffre, Leroy, Kalite Sistem Mérieux NutriSciences, Metro, Migros, Muratbey, Pınar, Reis, Sütaş, Uludağ İçecek, Ülker yer alıyor. Son olarak platforma katılan Schneider Electric, Tekfen Tarım, Signify, Nestle, Hero Türkiye, Abalıoğlu Yağ, Elif Plastik, CarrefourSa ile üye sayısı 29 oldu.

Gıda sistemlerinin daha iyi gelecek amacı ile sürdürülebilir olmasını hedefleyen kurumların bir araya geldiği platform Gıda Atığı ,Sürdürülebilir Tarım, Sürdürülebilir Gıda Ambalajı, İzlenebilirlik ve Şeffaflık, Geleceğin Gıda Sistemleri olarak 5 ana konuda çalışmalar yapıyor. Sürdürülebilir Gıda Platformu geçtiğimiz yıldan itibaren her ay gıda sektörü ve tüm paydaşlarını bilgilendirmek hedefi ile webinarlar da düzenliyor. Online düzenlenen webinarlar ile bir araya gelen Sürdürülebilir Gıda Platformu 27 Mayıs’ta Tarım Sektöründe Dijitalleşme webinarını gerçekleştirecek.

Sürdürülebilir Gıda Platformu için ayrıntılı bilgiye https://surdurulebilirgidaplatformu.org/ linkinden ulaşabilirsiniz.