Özsüt Select’ten  yılbaşına özel özgün bir tat:  ‘Panettone Ekmeği’

0
204
Özsüt Select’ten yılbaşına özel özgün bir tat: ‘Panettone Ekmeği’

Özel mimarisi, açık mutfak tasarımı ve üretim aşamalarının canlı izlenebilen tarzıyla açıldığı ilk günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Özsüt’ün konsept markası Select, benzersiz bir İtalyan lezzeti ile yeni yıl sofralarını süslemeye hazırlanıyor. 

İtalyanların sadece yılbaşı dönemine özel olarak doğal ekmek mayası ile hazırladıkları geleneksel ekmeği Panettone, Özsüt Select yorumuyla 100 yıllık doğal ekmek mayasıyla tatlandırılıyor ve lezzet severlere enfes bir yeni yıl sürprizi haline geliyor. Orijinal reçetesine sadık kalınarak Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından üç günde hazırlanan bu özel tat, çikolatalı ve meyveli seçenekleri ile adeta gösterişli bir kek kıvamında. Özgün tadıyla damaklarda iz bırakacak Özsüt Select’în Panettone Ekmeği, Aralık ayı boyunca tüm Türkiye’ye hızlı kargo ile ulaştırılabilecek.

Doğal ekmek mayasıyla üç günde hazırlanıyor

Sadece yılbaşına özel olarak hazırlanan Panettone ekmeğinde, Levadura Natural olarak bilinen doğal ekmek mayası kullanılıyor. Birden fazla üretim aşamasından geçen ve yapımı en az iki, üç gün süren bu özel ekmek, 100 yıllık doğal ekmek mayasıyla Özsüt Select’in yorumuyla tatlandırılıyor.  Orijinal reçetesine sadık kalınarak, Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından özenle hazırlanan ekmeğin içerisinde ise yüzde 72 oranında gerçek tereyağı yer alıyor. Ağızda eriyip giden bu eşsiz ekmeğin sırlarından biri doğal mayadan gelen tat, diğeri ise işte bu gerçek tereyağından gelen yumuşacık lezzet. 

Gösterişli bir kek kıvamında 

Valrhona Triple Chocolate ve Select Tutti Frutti olmak üzere iki ayrı çeşit olarak üretilen bu benzersiz ekmek, içerisinde kullanılan malzemeleri ile adeta gösterişli bir kek kıvamında. Valrhona Triple Chocolate, sütlü ve bitter çikolata kullanılarak hazırlanan çikolatalı seçeneği ve kuru üzüm, portakal şekerlemesi ve beyaz çikolatanın eşsiz buluşması Select Tutti Frutti, bu yıl İtalyan esintilerini yeni yıl sofralarına taşıyacak. Özgün tadıyla damaklarda iz bırakacak Panettone Ekmeği, Aralık ayı boyunca tüm Türkiye’ye hızlı kargo ile ulaştırılabilecek.