Normalleşmeyle Beraber Gaziantep’te Baklavaya Talep Arttı

0
622
baklava

Kontrollü normalleşmeye geçildiğinin açıklanmasının ardından kafe, restoran gibi işletmeler kapasitelerinin %50’si kadar müşteri kabul etmeye başladı.

Kısıtlamanın kademeli kaldırılmasına en çok sevinen sektörler ise özellikle yeme içme sektörü oldu.

Gaziantep’te baklavacılar kapasiteyi %50 artırdı

Baklavanın başkenti Gaziantep’te baklavacılar kapasitelerini %50 arttırdı. Özellikle kafe restoranların açılmasıyla kendilerine talebin arttığını ifade eden baklava ustası Ömer Kozan, yoğun mesai harcadıklarının altını çizdi.

“Siparişlere yetişmeye çalışıyoruz”

Baklava ustası Kozan“Kontrollü normalleşmenin ardından işlerimizde bir artış olmaya başladı. Tüm ekibimizle sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlıyoruz. Şuanda yoğun bir siparişimiz var. İnsanlar kendi evlerinde de tatlı yapıyor.

Bir yerde aile oturabilmek sağlandı

Ama bir yerde ailesiyle birlikte oturamıyorlardı. Tabii normalleşmeyle beraber vatandaşlar aileleriyle beraber dışarıda da oturarak yemek yemeye başladı, bu da bize olumlu olarak yansıyor. Pandemi döneminde hem müşteriler hem de biz sıkıntı yaşadık. Şu anda çok şükür sıkıntımız kalmadı. Kargo veya gel al yapıyorduk ama şuan restoranlara, kafelere de sipariş alıyoruz. Bizde bu siparişlere yetişmek için ekiplerimizle birlikte hummalı bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

“Tek amacımız kaliteli baklava”

Tek amaçlarının kaliteli baklava yapmak olduğunu söyleyen Kozan“Bizim baklavada tek düşüncemiz kalitedir. Fıstık ve yağımızı yılda bir kez temin ediyoruz. Baklavanın olmazsa olmazı ustalığı ve malzemesidir. Özellikle sert buğday unu kullanmak lazım. Biz baklavamızda hiçbir zaman katkı maddesi kullanmıyoruz. Her şeyimiz doğaldır. Amacımız kaliteli ürünü Gaziantep ve tüm Türkiye’ye yetiştirebilmek.” diye konuştu.

Kaynak : www.ensonhaber.com