Nişasta Sanayicileri Derneği, Ürünlerinde Fiyat Artışı Olmayacağı ve Tedarikte Sıkıntı Yaşanmayacağı Sözünü Verdi

0
1022

Nişasta Sanayicilerinin tamamını tek çatı altında toplayan Nişasta Sanayicileri Derneği, piyasada yaşanan gıda ürünleri arz sıkıntısı söylentileri ve fiyat artışı spekülasyonları sonrasında bir duyuru yayınladı.

Nişasta Sanayicileri Derneği, koronavirüs nedeniyle zorlu bir dönem içinde bulunulduğunu belirterek ürünlerin tedariğinde bir sıkıntı yaşanmayacağını ve fiyatta bir artış olmayacağını garanti ettiklerini duyurdu. Yapılan açıklamada dernek üyesi şirketlerin üretim tesislerinde her türlü sağlık önlemini alarak daha fazla üretmeye ve ürünlerini kullanan paydaşların tüm ihtiyacını iç piyasadan tedarik etmeye hazır oldukları; dün olduğu gibi bugün de çiftçilerin yanında 83 milyon tüketicinin hizmetinde olduğu vurgulandı.

NİSAD, dünya genelinde yaşanan salgın dolayısı ile ülke olarak hassas bir dönemden geçildiğini, cumhurbaşkanının önderliğinde milletin hassasiyetiyle birlikte bu sürecin en az sıkıntıyla atlatılacağına inandıklarını bildirdi

Nişasta Sanayicileri Derneği (NİSAD) Türkiye’de nişasta sektörünü temsil eden çatı kuruluştur. NİSAD gücünü sektörel birliktelikten alacak şekilde, dürüstlük, güven ve samimiyet temeline sahip bir yapı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Nişasta sanayinin geliştirilmesi, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanması, sektör ürünlerine ilişkin veri ve bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması, sektörün ortak haklarının korunması, uluslararası platformlarda Türk nişasta sanayinin en etkin biçimde temsili amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

NİSAD’ın üyeleri Amylum Nişasta San. Ve Tic. A.Ş., Cargill Tarım Sanayi Ve Ticaret A.Ş., GSF Gıda Sanayi Fab. Ür. San. Ve Tic. A.Ş., Tat Nişasta San. Ve Tic. A.Ş., Ak Nişasta San. Ve Tic. A.Ş., Sunar Mısır Entg. Tesis. San. Ve Tic. A.Ş., Beşan Nişasta Gıda San. Ve Tic. A.Ş, ve Omnia Nişasta San. Ve Tic. A.Ş., şirketleridir.