İçinizi Isıtacak Çorba Tarifleri Mutfağın Uzmanı Thermomix’ten!

0
785
Thermomix_Yogurtlu_Feslegenli_Kabak_Corbasi

Hem pratik hem besleyici seçeneği ve sofralarımızın vazgeçilmezi çorba tarifleri Thermomix’le daha kolay ve bol seçenekli bir hale geliyor.

Thermomix, özellikle Türk mutfağının çok köklü ve çeşitli seçeneği olan çorba tariflerini her zamankinden daha kolay ve besleyici olarak kullanıcılarına sunuyor. Sürekli başında bekleyip karıştırmanıza gerek olmadan tam kıvamında çorba tarifleri hazırlamayı mümkün hale getiren Thermomix, yenilikçi ve sağlıklı onlarca çorba tarifiyle sofralarınızı renklendiriyor.

12 mutfak aletinin yaptığı işi aynı anda yapan çok fonksiyonlu dijital mutfak aleti Thermomix, gıdaları besin değerlerini kaybetmeden ve aynı karıştırma kabının içinde başka kap kirletmeden, doğruyor, karıştırıyor ve pişiriyor. Sağlıklı, kolay ve hızlı yemekler hazırlamak için, sadece profesyonel değil, aynı zamanda bireysel kullanıcıların da çok rahatça çalışabileceği, çok yönlü bir alet olan ürün, dijital ekranı sayesinde kullanıcılara yol gösteriyor, yönlendiriyor, karmaşık aletlerin zorluğuna yer bırakmıyor.

İsterseniz geleneksel, isterseniz modernize tarifler”

Dilerseniz kırmızı mercimekli sebze çorbası, sütlü domates çorbası gibi sofranızdan eksik edemediğiniz tarifleri, dilerseniz de zencefilli bezelye çorbası, yeşil elmalı kereviz çorbası gibi daha önce denemediğiniz lezzetleri hazırlarken Thermomix sayesinde başında beklemenize, dibi tutacak mı diye endişelenmenize gerek kalmıyor. Profesyonel mutfak şefleri tarafından geliştirilen Thermomix tariflerini tam kıvamında, dilediğiniz pürüzsüzlükte hazırlamak için blender gibi diğer mutfak aletlerini kullanmaya bile gerek kalmıyor. Thermomix “hepsi bir arada” yapısıyla tartıyor, parçalıyor, pişiriyor, karıştırıyor… Size ve sevdiklerinize besin değerini kaybetmeden hazırladığınız çorbaların tadını çıkarmak kalıyor.

Kışın vazgeçilmezi olacak: Zencefilli Bezelye Çorbası

Malzemeler:

200 g soğan, ikiye bölünmüş

1-2 diş sarımsak

20-30 g taze zencefil, soyulmuş, dilimlenmiş (2 mm) (isteğe bağlı)

50 g zeytinyağı

100 g sap kereviz, parçalara bölünmüş (2-3 cm)

350 g dondurulmuş bezelye veya taze bezelye

750 g su

1 tatlı kaşığı tuz

1 tutam karabiber

50-100 g krema

Hazırlanışı:

1.Soğan, sarımsak, zencefil ve 50 g zeytinyağını karıştırma kabına koyun. 6 sn/hız 5’te doğrayın, karıştırma kabının kenarlarını spatula ile sıyırıp 7 dk/120°C/hız 1’de soteleyin.

2.Kereviz sapı, bezelye, su, tuz ve karabiberi karıştırma kabına ekleyip 25 dk/Varoma/hız 1’de pişirin.

3.Kremayı karıştırma kabına ekleyip 3 dk/hız 10’da karıştırın. Sıcak servis edin.

Öneriler:

Varoma’da sebzeleri buharda pişirmek isterseniz: 2. adımda kereviz sapı, bezelye, su ve tuzu karıştırma kabına ekledikten sonra Varoma tabağını yerine yerleştirip içerisine sebze koyun. Ve tarifte belirtilen şekilde 25 dk/Varoma/hız 1’de pişirin. Bu 25 dakikalık pişme süresinde Varoma’da kuşkonmaz, mısır, küçük çiçeklerine ayrılmış brokoli veya karnabahar pişirebilirsiniz.

Thermomix’i incelemek, yarattığı mucizeye yakından tanık olmak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için www.thermomix.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.