HORECA Fuarında Yerel Lezzetler Tanıtıldı

0
1137

Metro Türkiye İzmir HORECA Fuarı’na yerel lezzetleri taşıdı

Türk mutfağı ve değerlerinin daimiyetini sağlama ve bunu gelecek kuşaklara aktarma misyonu ile çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, HORECA FAIR Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Metro Türkiye’nin bünyesinde Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olarak hayata geçirilen Gastronometro’nun şefleri Metro Chef markalı ürünlerin yanı sıra coğrafi işaretli ürünleri de kullanarak hazırladıkları birbirinden lezzetli yerel yemekleri fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Gastronometro’nun şefleri birbirinden lezzetli tatları özgün yorumlarıyla hazırladıklar

Metro Türkiye, İzmir’de düzenlenen ve yurt içi ile yurt dışından yüzlerce sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturan HORECA FAIR Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Metro Türkiye’nin bünyesinde yer alan, Türkiye’nin ilk gastronomi platformu Gastronometro’nun şefleri, Coğrafi İşaretli ürünleri kullanarak özgün yorumlarla hazırladıkları birbirinden lezzetli Ege tatlarını katılımcılara açılış günü sundu ve fuar süresince de sunmaya devam edecek.

Coğrafi İşaretli ürünlerden İzmir tulum peyniri, firik bulguru, Alanya avokadosu ve Seferihisar mandalinasını Metro Chef markalı ürünlerle birleştirerek sunumlar hazırlayan Gastronometro şefleri, Ege’nin yerel ürünlerini evrensel lezzetlere dönüştürdü.

Coğrafi işaretli ürünler 10 ülkeye ihraç ediliyor

HORECA FAIR Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’na katılan Metro Türkiye, yerli üretim ve üreticiyi destekleyen çalışmalarını sürdürüyor. %98 oranında Türkiye’de üretilen ürünleri müşterisiyle buluşturan Metro Türkiye, bu yaklaşımı doğrultusunda 2011 yılında başlattığı Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi’nde önemli işlere imza atmaya devam ediyor. 150’den fazla Coğrafi İşaretli ürünü mağazalarında satışa sunan Metro Türkiye, 120 restoranın menüsünde de Coğrafi İşaretli ürünler kullanılmasını sağladı.Ayrıca Metro’nun faaliyet gösterdiği 10 ülkeye 2018 ve 2019 yıllarında toplam 7.500 ton Coğrafi İşaretli ve yerel ürün ihraç edildi.

19-22 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek fuar kapsamında Gastronometro şefleri de Coğrafi İşaretli ürünleri kullanarak yaptıkları lezzetli yemekleri fuar ziyaretçilerine tanıtacak. Gastronometro şeflerinin hazırlayacağı lezzetler arasında, İzmir Tulumu ve Bıldırcın yumurtası eşliğinde boyoz çeşitleri, Ege otlu firik bulgur risotto, Alanya avokado eşliğinde ton balığı dolgulu tartolet, Seferihisar mandalina şerbetli Kemalpaşa tatlısı,kinoalı ekmek arasında palamut bulunuyor.