Hero Baby Hem İç Pazar Hem De İhracatta Büyüme Hedefliyor

0
1367

Türkiye’de üretim yapan tek bebek maması markası olan İsviçreli Hero Baby, 2019 yılını büyüme ile kapatmaya hazırlanırken 2020’de yeni pazarlara açılarak ihracatta da büyüme hedefliyor

Tahıllı kaşık mama kategorisinde %60, kavanoz mama kategorisinde ise %75 pazar payı ile Türkiye lideri olan Hero Baby gelişmekte olan organik ürünler pazarındaki paylarını da önümüzdeki 3 yıl içinde yeni ürün ve stratejilerle artırarak lider konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin lider bebek maması markası İsviçreli Hero Baby, yeni ürünlerle pazar payını geliştirirken ihracat yaptığı ülke sayısını da arttırarak büyümesini sürdürüyor. 2019’un son günlerinde yıl değerlendirmesi yapan Hero Türkiye Ülke Müdürü Ali Bozer markanın 2020 ve sonrasındaki hedeflerini açıkladı.

Hero Türkiye Ülke Müdürü Ali Bozer

Hero Baby, pazarı organik ürünlerle genişletiyor

Hero Türkiye Ülke Müdürü Ali Bozer, “Hero Baby olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi tahıllı kaşık maması ve kavanoz mama alanlarında yürütüyoruz. Her iki kategoride de son yıllarda olduğu gibi 2019’da da pazar liderliğimizi sürdürüyoruz. Tahıllı kaşık mama kategorisinde yüzde 60, kavanoz mama kategorisinde ise %75 pazar payımız var. Bu başarımızı, Türkiye’de ek gıda pazarının en güçlü oyuncusu olmanın gerektirdiği koşulları yerine getirmek adına; kalite, inovasyon ve bizi tercih eden annelerin güvenini korumak üzerine yaptığımız sürekli ve sürdürülebilir çalışmalara borçluyuz. Pazar lideri marka olarak bir önceki yılın başarısını bu yıl da sürdürüyor ve 2019 yılını da bir önceki yılın önünde kapatmayı öngörüyoruz.”

Bebek maması pazarında son yıllarda organik ürün özelinde rekabet artıyor

“Hero Baby olarak geçtiğimiz yıl organik tahıllı kaşık maması kategorimizin lansmanını gerçekleştirmiştik. Bu yıl ise kavanoz kategorisinde piyasaya 2 yeni organik ürün sunduk. Bebeklerin damak tadına uygun yeni ürünlerle organik ürünler segmentinde de pazar payımızı yükseltmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde organik ürünler içindeki pazar paylarımızı da yeni ürünler ve stratejilerle birlikte daha yukarı seviyelere çıkararak liderliğimizi perçinleyeceğiz.”

İhracat payımızı yüzde 30’lara çıkaracağız

Hero’nun dünyada toplam 8 ülkede fabrikası olduğunu ve bu 8 ülkeden en önemlilerinden birisinin Türkiye olduğunu hatırlatan Ali Bozer, “Ankara’da bulunan 2 fabrikamız ve Ar-Ge merkezimiz ile Türkiye’de üretim yapan tek bebek maması şirketiyiz. Biz Türkiye’ye inanıyoruz. Burada üretim yapıp ürünlerimizi sadece burada tüketicilerin beğenisine sunmakla kalmıyor, Türkiye’den dünyaya ihraç ediyoruz. Orta Doğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetlere yaptığımız ihracat ile ülke ekonomimize katkıda bulunuyoruz. 2020 yılında mevcut pazarlarlardaki dağıtım ağımızı genişletirken yeni pazarlara da açılarak %10 seviyelerinde olan ihracat seviyemizi yukarıya çıkaracağız. On yıl içerisinde ise ihracat payımızı %30’lara taşıma hedefimiz bulunuyor” dedi.

Çiftçimize ve ülkemize katkı sağlıyoruz

“Üretim ve Ar-Ge faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Ali Bozer, “Türkiye genelinde 230’dan fazla çiftçi ile 9000 dönümden fazla alanda tarım uygulamalarımızı hayata geçirerek hammaddelerimizi yine ülkemizin değerli topraklarından karşılayarak çiftçimize ve ülkemize katkı sağlamaya devam ediyoruz. Üretimin yanı sıra Türkiye’de bir de Ar-Ge merkezimiz bulunuyor. Burada, bebeklerimizin sevdiği tatlardan yine bebeklerimizin damak lezzetine uygun yeni ürünler geliştiriyoruz.”

Ar-Ge merkezimiz sayesinde Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan bir çok ürüne imza attık

“Bebeklere sebzeyi sevdirmek adına geliştirdiğimiz ilikli kemik sulu sebze pürelerimiz dünyada bir ilk. Bununla beraber Türkiye’nin ilk organik sütlacı ile prebiyotikli kavanoz mamalarını da buradaki araştırmalarımız neticesinde geliştirdik ve bebeklerimizin beğenisine sunduk. Önümüzdeki dönemde, hem bebekler hem de küçük çocuklar için yenilikçi lezzetler ve ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Uluslararası bir gıda firması olan Hero, 1886 yılında İsviçre’de kuruldu

İlk kuruluş amacı, meyve ve sebzelerin sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi olan Hero, daha sonra üretim alanını genişletti. Hero, bugün dünya üzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (biberon, kaşık ve kavanoz mamaları), meyve suları, tahılı bar, reçel ve benzeri gıda alanlarında ürünler sunuyor.

133 yıldır tüketicisine kaliteli ürünler sunan Hero, bugün Avrupa’nın en büyük mama üreticilerinden biri konumunda

Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren Hero Grup, başarısını inovasyon, teknoloji ve kalite sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden bugüne, kalite ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak üretim yapan Hero, ürün kalitesinde de liderdir.Hero Türkiye, Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapar.

Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere çeşitlilik ekler, vitaminler, mineraller ile besin değerlerini artırır

Bebeklerini sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Hero Baby’nin Türkiye’deki 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföyü arasında; biberon mamaları, kaşık mamaları, kavanoz mamaları yer alır.