Bağışıklık Dostu Yerli Peynirlere Dubai’de Global İlgi

0
1338
Muratbey Gulfood2021

Global gıda markalarının Dubai’de bir araya geldiği Gulfood 2021’e Muratbey’in D vitaminiyle zenginleştirilmiş yenilikçi ve lezzetli peynirleri damga vurdu. 

Şubat ayının sonunda Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen Gulfood 2021’de 1 milyon metrekarelik fuar alanında; global gıda markalarının en yeni ve en iyi ürünleri sergilendi. Gulfood, gıdayla ilgili 8 alt sektörde yer alan binlerce markayı ağırladı. Muratbey, yıllardır yerini aldığı fuarda bu yıl; D vitamini ile zenginleştirilmiş, bağışıklık sistemini destekleyen Plus serisi peynirleri ve çocuklara peynir yemeyi sevdiren şekil şekil peyniri D vitaminli Misto ile ön planda oldu. Muratbey’in yerli ve sağlıklı peynirleri farklı ülkelerden gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı oldu. Fuarda, mevcut distribütörlerle işbirliklerini geliştirme yönünde olumlu görüşmeler yapıldı ve ihracat ağını genişletmeye fayda sağlayacak adımlar atıldı.

Muratbey, yenilikçi ürünlerle değer katıyorMuratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek,

“Yenilikçi, D vitaminiyle zenginleştirilmiş inovatif ve benzersiz ürünlerimizi dünyanın dört bir yanından gelen pek çok insana tanıttık ve çok olumlu dönüşler aldık. D vitamininin bağışıklığı güçlendirme ve Covid-19’dan koruyucu etkisinin yanında; bu hastalığa yakalanmış bireylerin tedavi sürecine de katkı sunduğu yapılan bilimsel çalışmalarda açıklanıyor. Biz de Muratbey olarak global ölçekte D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirlerimizle; toplum sağlığına katkı sağlamaya hazır olduğumuzu her platformda dile getirmekteyiz. Ayrıca, Türkiye’nin milli bir markası olarak gerçekleştirmiş olduğumuz tüm çalışmalarla ihracatımızı artırmayı ve ülkemizin ekonomisine daha fazla katma değer sağlamayı planlıyoruz” dedi.